Konfrontační výstava ART ROOM

Ozvěny Open Air Foto Festivalu OAFF Český Krumlov 2015

Konfrontační výstava představí umělecká díla studentů z českých a slovenských škol na společné téma Člověk a závislost. Vystavená díla jsou výsledkem soutěže fotogenických nápadů s názvem ART ROOM, která se konala v rámci fotografického Open Air Foto Festivalu v Českém Krumlově v roce 2015. „Program festivalu se ve velké míře orientuje právě na mladé začínající umělce a studenty uměleckých škol z České republiky i Slovenska. Úkolem studentů bylo vytvořit dílo na společné festivalové téma Člověk a závislost, nafotit ho a umístit přímo v ulicích Českého Krumlova, kde se stalo součástí festivalového programu. Chceme tímto způsobem podpořit tvorbu mladých talentů, umožnit jim setkání s renomovanými profesionály a odborníky, ale i širokou veřejností. Studenti se tak naučí představit nejen své dílo, ale i sami sebe a získají důležité kontakty. Vyvrcholením i poděkováním za jejich úsilí je právě tato výstava, která postupně navštíví několik českých a slovenských měst,“ vysvětluje záměr akce Martina Ptáčková, ředitelka Open Air Foto Festivalu.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 3. 3. 2015 od 18:00 v Regionálním muzeu v Českém Krumlově.

__________________________________________________________________________________

OAFF (Open Air Foto Festival) – „Jediný festival, kde si skutečně zafotíte“

– mezinárodní biennální festival zaměřený na fotografii a další výtvarné žánry
– 4 dny, interiéry a exteriéry (celého) historického centra UNESCO města Český Krumlov
– desítky fotografických příležitostí, lokací a fotoscén
– na každé fotoscéně profesionální technika, modely a fotoasistenti
– testování nejkvalitnější techniky a příslušenství v praxi a v terénu
– přednášky, workshopy, besedy, výstavy, projekce
– rozmanité fotografické žánry (fashion, akt, luminografie, street, portrét, sport, svatba, tradiční techniky)
– prostor pro setkání a živou spolupráci návštěvníků s profesionály, studenty, odbornou i širokou veřejností
– doprovodné projekty: ART ROOM, Mladé naděje, Setkání fotoklubů

Více informací naleznete na www.foto-festival.cz
Kontakt pro média: Eva Hromádková, press@foto-festival.cz, +420 777 923 402

Spolupořadatelem festivalu je město Český Krumlov.

Partneři soutěže ART ROOM a Konfrontační výstavy:
International Visegrad Fund, NONAC CV, EIZO, Ades, FUJI FILM, FotoVideo, SUPŠ Sv. Anežky České, Charlie Gallery Karlovy Vary, město Karlovy Vary, Unie výtvarných umělců, SPLZ a K, AKF, Galerie Milana Zezuly, Písecká brána, Regionální muzeum Č. K., SUŠSV Bratislava

Mediální partneři:
DigiNeff, iFotoVideo, ePhoto.sk, SAM, PhotoArt, FotoAparat.cz, Digitální FOTO magazín, Fotopátračka, odcloneno.com, Cool Light, Creative Life, Atlas Česka, DigiFoto.cz, 4Foto.cz, Učíme se fotit, Photogenic.sk.

Tisková zpráva k výstavě: TZ – Konfrontační výstava ART ROOM

Tisková informace pořadatelů ART ROOMZDE